Окрім традиційного використання, карти врожайності дають можливість розрахувати як потенціал поля, так і недоотриманий прибуток

karta

Карта врожайності є одним з найдоступнишіх джерел отримання результуючої інформації про якість і ефективність роботи спеціалістів на полі. Відомо, що урожаність культури на різних ділянках одного й того ж поля відрізняється. 

Карта врожайності надає інформацію у вигляді полігонів, що відрізняються різними кольорами і мають певну легенду. Як правило, легенда має 7-8 кольорів (або відтінків), кожному з яких відповідає певний діапазон даних.

Класично - картографію урожайності використовують для виявлення неоднорідностей на полі,в точному землеробстві, щоб на основі нех виділити зони з різним рівнем продуктивності. Далі, отримавши дані аналізу грунтів визначених полігонів, проаналізувавши супутникові знімки по розвитку рослин на полі (індекс NDVI) або моніторинг за допомогою БПЛА (індекс NDVI або RGB), зробивши карту ущільнень даного поля, переглянути карту рельєфу - можна визначити причини низької продуктивності, На основі цих даних керівництвом приймається рішення або про зміну в технології роботи з даним полем (якщо проблема технологічна) або про організаційні зміни (якщо ситуація пов'язана із людським фактором).

Ми вважаємо, що картографія урожайності, слугує цінним помічником керівникові, для оцінки потенціалу поля і розрахунку недоотриманого прибутку.

Для прикладу, розглянемо більш детально карту урожайності по полю 289 по південно-західній границі якого чітко видно зону зниження урожайності, там урожаю майже немає.

Завантаживши дані в Google Earth - можна зрозуміти причину. Село.

289 sp1

 А це картинка з іншого ракурса- навіть можна виявити напроти чийого двору більше виламано кукурудзи.


289 sp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В даному випадку - можна як порахувати прямі збитки нанесені підприємству, так і прийняти рішення стосовно даного поля на майбутнє.